هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

شخصیت مستقل چیست؟

شخصیت مستقل

شخصیت مستقل چیست؟

داشتن شخصیت مستقل در دنیای امروز یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود که به شما برای مبارزه با مشکلات و چالش‌ها کمک می‌کند.

اما موضوع اینجاست که به دست آوردن استقلال به تلاش و پشتکار نیاز دارد و چیزی نیست که از بدو تولد همراه همه باشد. افراد مستقل برای حل مسائل خود به دیگران متکی نیستند، هر چند ممکن است از آنان مشورت بگیرند.

با نگاه کردن به این افراد می‌توانید انگیزه و جدیتی را که برای رسیدن به اهدافشان دارند، به روشنی مشاهده کنید.

اگر شما نیز مجذوب چنین افرادی می‌شوید و دوست دارید بدانید شخصیت مستقل یعنی چه و چگونه می‌توان به آن دست یافت، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

در ادامه ابتدا ویژگی‌ها و خصوصیات افرادی که شخصیتی مستقل دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس راهکارهای مهم برای رسیدن به استقلال ارائه می‌شود.

شخصیت مستقل
چگونه شخصیت مستقل داشته باشیم

شخصیت مستقل چیست؟

پیش از هر چیز اجازه دهید به کمک هم دیدگاهی روشن درباره استقلال و داشتن شخصیتی قوی و مستقل به دست آوریم. حقیقت این است که زندگی پیروزمندانه و آرام، نیاز به یک سری مهارت‌های مهم دارد.

این مهارت‌ها، کسب ‌شدنی هستند و اگر دوست دارید کیفیت زندگی خود را بالا ببرید باید برای به دست آوردن این مهارت‌ها تلاش کنید.

داشتن شخصیت مستقل نیز یک مهارت بسیار ارزشمند محسوب می‌شود که به طور کلی می‌تواند فضای زندگی شما را دگرگون کند.

وقتی یک فرد مستقل را نگاه می‌کنید، استقلال هم در شیوه تفکر و روحیات او و هم در رفتار و تصمیماتی که می‌گیرد، قابل مشاهده است.

اما سؤال اینجاست که در زندگی اجتماعی امروز که انسان‌ها ناخودآگاه در تعامل با یکدیگر برای رفع نیازهای خود هستند، چگونه می‌توان مستقلانه عمل کرد؟

در حقیقت استقلال به معنای جدا کردن تمام رشته‌های اتصال از آدم‌های اطراف نیست. بلکه به معنای به دست گرفتن کنترل افکار، رفتارها و شیوه زندگی است.

به زبانی ساده، زمانی که شما بتوانید بدون توجه به قضاوت‌ها و واکنش‌های دیگران، زندگی کنید، می‌توان گفت به استقلال رسیده‌اید.

سایت هلو

چگونه شخصیت مستقل داشته باشیم؟

آشنایی با خصوصیات شخصیت مستقل

1. افراد مستقل برای آینده برنامه‌ای مشخص دارند

 یکی از ویژگی های شخصیت مستقل آینده‌ نگری است. درست است که توجه به زمان حال برای لذت بردن از زندگی، الزامی است.

اما تنها غرق شدن در اکنون زندگی و غافل بودن از آینده نیز می‌تواند انسان را همیشه عقب نگه دارد. افراد مستقل این را به خوبی می‌دانند و بخش مهمی از انرژی خود را صرف برنامه‌ ریزی برای آینده می‌کنند.

2. افرادی که شخصیتی مستقل دارند، می‌توانند به تنهایی زندگی کنند

یکی از معانی مستقل بودن این است که بتوانید به تنهایی زندگی کنید و برای دوام آوردن محتاج به دیگران نباشید که این موضوع شامل مسائل مالی نیز می‌شود.

افراد مستقل مشکلی با اداره کردن زندگی خود به تنهایی ندارند. البته داشتن شخصیت مستقل به معنای دوری از اطرافیان نیست، بلکه بیشتر به معنای بی‌نیازی از آن‌هاست.

3. افراد مستقل در نه گفتن به دیگران بسیار راحت هستند

اگر کسی را دیدید که به راحتی مخالفت خود را با دیگران، حتی در جمع‌های بزرگ، ابراز می‌کند، می‌توانید دنبال دیگر نشانه‌های مستقل بودن در او بگردید.

افرادی که به استقلال فکری و رفتاری دست یافته‌اند، خواست و عقیده خود را به خواست و عقیده دیگران ترجیح می‌دهند و می‌توانند به آسانی نه بگویند، بدون این که نگران ناراحت شدن دیگران باشند.

شخصیت مستقل چیست؟

4. افراد دارای شخصیت مستقل احساس ارزشمندی دارند

فردی که احساس استقلال می‌کند، لازم نمی‌بیند احساس ارزشمندی خود را از دیگران دریافت کند، بلکه آن را درون خود پیدا می‌کند.

این افراد هر چقدر که مورد اهانت، نقد یا قضاوت دیگران قرار بگیرند، با اطمینان می‌دانند که زیبا، ارزشمند و وفادار هستند. از همه مهم‌تر می‌دانند این ویژگی‌ها با توجه به حرف و طرز فکر دیگران تغییر نمی‌کند.

5. ترجیح می‌دهند از دیگران کمک نخواهند

حقیقت این است، برای افرادی که شخصیت مستقلی دارند، کمک خواستن از دیگران بسیار دشوار است. این افراد ترجیح می‌دهند حتی با وجود سختی زیاد، مشکلات را به تنهایی حل کنند تا مجبور نباشند از دیگران درخواست کمک کنند.

آن‌ها تصمیم گرفته‌اند قوی باشند و بدون تکیه به دیگران زندگی کنند، پس هر کاری می‌کنند تا سر این تصمیم خود بمانند.

6. افراد مستقل دوستان محدودی دارند

یکی از خصوصیات شخصیت مستقل که در بسیاری از افراد دارای استقلال (و نه لزوماً تمام آنان) دیده می‌شود، تعداد نه چندان زیاد دوستان است.

چنین افرادی تنها به دوستی به چشم یک رابطه دوطرفه و همکاری دلپذیر نگاه می‌کنند.

به این ترتیب اولاً برای به دست آوردن رضایت دیگران و مورد تأیید بودن نیازی به نگه داشتن همه افراد در زندگی خود ندارند و دوماً می‌توانند به راحتی تنها دوستانی را برای خود انتخاب کنند که به حسن نیت و مهربانی بی‌توقع آن‌ها مطمئن باشند.

7. افراد مستقل مشکلی با تنهایی ندارند

یک ویژگی خاص که نشان می‌دهد فرد مقابل شما، استقلال زیادی دارد، لذت بردن از اوقات تنهایی است. کسی که شخصیت مستقل دارد نه تنها مشکلی با این موضوع ندارد، حتی در بسیاری از مواقع ترجیح می‌دهد به تنهایی خرید کند، به تنهایی به رستوران برود و …

در عوض افرادی که وابستگی زیادی به اطرافیان خود دارند و به اصطلاح شخصیت وابسته دارند، برای بسیاری از کارهای خود ترجیح می‌دهند لااقل یک نفر همراه‌شان باشد.

شخصیت مستقل چیست؟

چگونه شخصیت مستقل داشته باشیم؟

حال که با ویژگی‌هایی که نشان‌ دهنده استقلال افراد هستند آشنا شدید، لازم است این ویژگی‌ها را در خود تقویت یا ایجاد کنید.

مستقل شدن نیاز به تلاش و اراده قوی دارد ولی قطعاً همه می‌توانند به آن دست پیدا کنند. کافیست تصمیم بگیرید تغییراتی بزرگ در شخصیت خود ایجاد کنید و روی این تصمیم قاطعانه بایستید.

در این مسیر می‌توانید از کمک مشاور یا روانشناس متخصص نیز استفاده نمایید. اما فراموش نکنید، شما تنها کسی هستید که می‌توانید قول یک شخصیت مستقل را به خودتان بدهید و خواست و تلاش شما بر همه چیز ارجحیت دارد.

در ادامه چند پیشنهاد برای رسیدن به استقلال بیشتر ارائه خواهیم داد و امیدواریم در مسیری که انتخاب کرده‌اید به شما کمک کند.

1. بپذیرید که فقط خودتان را دارید

اولین راهکار برای رسیدن به استقلال فکری و رفتاری این است که با تمام وجود بپذیرید هیچ‌کس نمی‌تواند به شما کمک کند و فقط باید روی خودتان حساب کنید.

تا زمانی که در شرایط گوناگون به این فکر کنید که بالاخره کسی می‌رسد و شما را از چالشی که در آن گیر افتاده‌اید نجات می‌دهد، شخصیت مستقلی پیدا نمی‌کنید.

اصلاً فرض کنید شما در تمام شهر تنها هستید و باید به تنهایی گلیم خود را از آب بیرون بکشید. درست است که احساس تنهایی چندان خوشایند نیست ولی این تا زمانی است که به خودتان پایبند نباشید.

2. برنامه بریزید

شاید فرآیند مستقل شدن در ابتدا به نظر کمی ترسناک برسد. اما اجازه ندهید این ترس مانع شما شود و با آن روبرو شوید. یک دفترچه بردارید و شروع به نوشتن کارهایی کنید که می‌خواهید در این ماه انجام دهید.

ابتدا از کارهای ساده و کوچک شروع کنید و کم‌ کم به کارهای مهم و بزرگ برسید. نگران این نباشید که نتیجه چه می‌شود یا دیگران چه می‌گویند.

تنها به برنامه‌‌ای که در سر دارید و تصمیم‌تان برای به دست آوردن یک شخصیت مستقل فکر کنید. برای مثال اگر از این که به تنهایی خرید کنید واهمه دارید، برای مقابله با این ترس برنامه‌ای مشخص طرح کنید.

برای مثال می‌توانید در دفترچه خود بنویسید که این ماه باید هر روز یا هر دو روز یک بار به خرید بروید، آن هم به تنهایی.

درست است که در ابتدا سخت به نظر می‌آید ولی اگر مصمم باشید می‌بینید که بعد از یک ماه نه تنها، خرید کردن بدون کمک دیگران برای‌تان سخت نیست بلکه حتی ترجیح می‌دهید به تنهایی به خرید بروید.

3. آموختن را آغاز کنید

یکی از کارهایی که برای داشتن شخصیت مستقل باید انجام دهید، یاد گرفتن است. به سراغ کارها و مهارت‌هایی بروید که همیشه دوست داشتید بیاموزید و یا نیاز به یاد گرفتن‌شان دارید.

از خودتان توقع بهترین نمره و بهترین عملکرد را نداشته باشید و در نظر بگیرید که طبیعی است اگر در ابتدا اشتباه کنید. می‌توانید از انواع سایت‌ها و منابع آموزشی استفاده کنید و یا حتی از دوستان خود کمک بگیرید.

ولی همیشه به یاد داشته باشید که باید به تنهایی انجامش دهید.

4. موفقیت‌های ریز و درشت خود را جشن بگیرید

اعتماد به نفس از درون شما می‌آید و خودتان باید آن را پیدا کنید یا بسازید. پس برای تمام موفقیت‌های خود، هر چقدر هم که ساده و کوچک باشند ارزش قائل شوید و بدانید این یک قدم مهم در راه رسیدن به شخصیت مستقل است.

اگر برای اولین بار توانسته‌اید یک نرم‌افزار را به تنهایی نصب و اجرا کنید، مراحل آن را در دفترچه خود بنویسید و نگه دارید. سپس به خاطر این پیروزی از خود قدردانی کنید.

این نوشتن‌ها و قدردانی‌ها باعث می‌شود همیشه به یاد داشته باشید که اگر بخواهید و تلاش کنید، حتماً موفق می‌شوید.

5. شروع به ساختن عادت‌ها کنید

حقیقت این است که برگشتن به زندگی روتین گذشته و همان کارها و رفتارهای قبلی، در بسیاری از موارد ساده‌ترین راه است.

خصوصاً وقتی قرار است برای به دست آوردن یک شخصیت مستقل، سختی‌های زیادی را متحمل شوید. پس باید سعی کنید شکل جدید زندگی خود را که بر پایه استقلال است، به یک عادت تبدیل کنید.

تلاش و برنامه‌های خود را به یک ماه محدود نکنید، بلکه به آن به چشم یک برنامه بلند مدت نگاه نمایید تا جایی که به مستقل بودن عادت کنید.

ممنون که هلو رو انتخاب کردید!

از اینستاگرام هلو بازدید کنید و فالو داشته باشید

برای فالو کردن اینستاگرام هلو روی اینستاگرام هلو کلیک کنید

اینستاگرام هلو

منبع

همچنین از اخرین های هلو بازدید کنید…

hollo.ir وب‌سایت

‫3 نظر

  • […] برای بیشتر میتوانید مطلب شخصیت مستقل را در هلو سایت بخو… […]

  • Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. נערות ליווי בהרצליה

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.