هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

5 درس مهم از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

5 درس مهم از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • نگاهی به زندگی نامه ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید
 • درس اول: اشتیاق می ‌تواند آغازی برای کسب ثروت و موفقیت باشد
 • درس دوم: برای دست یابی به موفقیت باید هدف و مقصد مشخصی داشته باشید
 • درس سوم: داشتن مقاومت و پایداری در مقابله با سختی‌های راه، به گذر بهتر از آن‌ها کمک می‌کند
 • درس چهارم: در اغلب مواقع مانعی که شما را از راه رسیدن به ثروت بازمی‌دارد، ترس از انتقادات است
 • درس پنجم: تبدیل اشتیاق به ثروت در شش قدم

نگاهی به زندگی نامه ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

ناپلئون هیل متولد ۲۶ اکتبر سال ۱۸۸۳ در ایالت ویرجینیای آمریکا است. ناپلئون هیل را می ‌توان شخصی بسیار تاثیرگذار و موفق در عرصه ‌های ادبیات و رشد فردی دانست. شهرت و موفقیت او در این حوزه‌ ها آن ‌قدر زیاد است که بسیاری از سخنرانان و نویسندگان کتاب‌ های انگیزشی موفق از او به عنوان پیشگامی در نویسندگی و ادبیات موفقیت یاد می‌ کنند و علاقمندان را همواره به خواندن کتاب ‌های او دعوت می‌ کنند.

بیشتر موفقیت ناپلئون هیل در حوزه ادبیات موفقیت به اثر بینیدیشید و ثروتمند شوید او باز می ‌گردد. این کتاب یکی از پرفروش‌ ترین آثار در حوزه ایده کسب و کار و کسب موففیت و ثروت در سطح جهانی است. ناپلئون هیل در یک محله بی ‌سواد و مملو از جهل و نادانی به دنیا آمد و بزرگ شد؛ اما توانست دیدگاه خود را از افراد اطرافش متمایز کند و به یک نویسنده معروف و شخصی موفق تبدیل شود.

ناپلئون هیل، فرد خود ساخته ‌ای بود که علی رغم تولد در یک خانواده فقیر و تهی دست هیچ گاه تسلیم نشد و با پیشرفت ‌های مداوم توانست به جایگاه بلندی برسد. برای مثال او علاقه زیادی به کتاب و کتاب خوانی داشت و به سبب همین مطالعات خود موفق شد در سن ۱۳ سالگی کار روزنامه نگاری را آغاز کرده و از همین طریق مخارج مربوط به تحصیلش را بپردازد.

با وجود این که او قصد داشت در رشته حقوق در دانشگاه تحصیل کند؛ اما به علت عدم توانایی مالی کافی برای پرداخت مخارج تحصیل خود مجبور شد از ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی صرف نظر کند و به بازار کار وارد شود. با وجود سختی‌ های زیادی که ناپلئون هیل در دوران کودکی و نوجوانی ‌اش متحمل شد؛ اما هیچ چیزی نتوانست او را از حرکت به سوی موفقیت بازدارد.

او همچنان با تلاش خود در حوزه نویسندگی پیشتاز و موفق بود. توانایی‌های او به نویسندگی محدود نبود و دو سالی هم در سمت مشاور رئیس جمهور آمریکا فرانکلین روزولت فعالیت داشت. در نهایت او در سال ۱۹۷۰ و در سن ۸۷ سالگی از دنیا رفت

.

ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

درس اول: اشتیاق می ‌تواند آغازی برای کسب ثروت و موفقیت باشد

به بخشی از این کتاب که ناپلئون در رابطه با اشتیاق با ما صحبت می ‌کند، توجه کنید: “اشتیاق و علاقه نقطه آغازی برای دست یابی به دستاوردها و موفقیت است. اگر اشتیاق و علاقه شما ضعیف باشد، مسلما نتایج ضعیفی را به دست خواهید آورد. اشتیاق ضعیف شبیه به آتشی کوچک است که تنها می ‌تواند حرارتی کم و ناچیز ایجاد کند.”

چنان‌چه قصد دارید در زندگی خودتان به چیزی دست پیدا کنید، شرط اول تحقق آن ایجاد علاقه و اشتیاق خواهد بود. یک علاقه ذهنی قوی می ‌تواند اصلی ‌ترین شرط برای رسیدن شما به رویاهایتان باشد. اشتیاق به شما کمک می ‌کند تا با سرعتی زیاد و به شکل خستگی ناپذیری به سمت اهداف خود در حرکت باشید.

در خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید ما به شما می‌گوئیم که ناپلئون هیل چقدر برای این اشتیاق ارزش قائل است. او معتقد است که مهم‌ ترین اصل برای رسیدن به یک خواسته، آگاهی ما از اهدافمان و داشتن اشتیاق و میای سوزان برای رسیدن به آن‌ها است. اشتیاق برای انسان، حکم سوخت احساسی و عاطفی را دارد و به او کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به سمت خواسته‌ های خود حرکت کند.

درس دوم: برای دست یابی به موفقیت باید هدف و مقصد مشخصی داشته باشید

برای رسیدن به هر خواسته‌ای، باید آن را برای خودتان به شکل یک هدف دربیاورید. برای دست یابی بهتر به اهداف توصیه می ‌شود آن‌ها را روی کاغذ بنویسید. علاوه‌بر نوشتن خود اهداف بهتر است که ابعاد مختلف لازم برای رسیدن به آن را یادداشت کنید. نوشتن آرزوها و اهداف و مشخص کردن ابعاد مربوط به آن‌ها به افزایش تمرکز شما روی هدف ‌هایتان کمک کرده و از این طریق سرعت رسیدن شما به هدف را بالا می ‌برد.

اگر شما هدف خود را تنها در ذهنتان و به یک شکل نامشخص و نامعلوم نگه دارید، مسلما دست یابی به آن برای شما مشکل خواهد شد؛ زیرا شما نمی‌دانید خواسته دقیق‌تان از این اهداف چیست و به همین علت ممکن است حتی میل و اشتیاق خود را برای حرکت به سوی هدفتان از دست بدهید.

درس سوم: داشتن مقاومت و پایداری در مقابله با سختی‌های راه، به گذر بهتر از آن‌ها کمک می‌کند

در ادامه خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید، به درس مهم سوم این کتاب می ‌رسیم. سومین درس از خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید به ما می ‌گوید که برای دست یابی به رویاهایمان و تحقق بخشیدن به آرزوهای خود باید در راه رسیدن به آن ‌ها استقامت و پایداری داشته باشیم. زیرا در راه رسیدن به رویاهایمان قطعا با موانع و مشکلاتی مواجه خواهیم شد که گاه می ‌توانند بسیار مخرب و آزاردهنده باشند.

اگر در برابر این موانع از خود پایداری و مقاومت نشان ندهیم، قطعا سوخت احساسی ما که همان اشتیاق است تمام خواهد شد و از مسیر رسیدن به آرزوهایمان باز می‌ مانیم. داشتن پشتکار ضروری‌ ترین اصل برای رسیدن به اهداف است و می ‌توان گفت تنها چیزی که در راه رسیدن به رویاهایتان می‌ تواند یاریگر شما باشد، مقاومت و سرسختی در برابر موانع و مشکلات است

پشتکار به شما کمک خواهد کرد که حتی پس از تمام شدن انگیزه و اشتیاقتان برای رسیدن به آرزوهای خود از حرکت نایستید و ادامه دهید. ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید در رابطه با پشتکار می‌ گوید که: “یکی از متداول‌ ترین دلایل موفق نشدن افراد، عاداتی است که در زندگی خود دارند. آن‌ ها عادت دارند که پس از متحمل شدن یک شکست کوچک، بازی را ترک کنند.”

درس چهارم: در اغلب مواقع مانعی که شما را از راه رسیدن به ثروت بازمی‌دارد، ترس از انتقادات است

به عنوان یک مطلب بسیار مهم که لازم است در خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید به آن اشاره کنیم، می ‌توان به ترس ‌های مخرب انسان اشاره کرد. ناپلئون هیل می‌گوید که چند دسته از ترس ‌ها وجود دارند که می‌توانند در راه رسیدن افراد به موفقیت بسیار مخرب باشند و آن ‌ها را از دست یابی به اهدافشان دور کنند. این شش ترس که می‌ توانند مانعی میان افراد و ثروتمند شدن آن‌ ها باشند، عبارتند از: ترس از فقر، ترس و وحشت از انتقاد، ترس از بیماری، ترس از دست دادن کسانی که دوستشان داریم، ترس از پیری و ترس از مرگ.

به عنوان یکی از مخرب ‌ترین این ترس ‌ها می ‌توان به ترس از مورد انتقاد قرار گرفتن اشاره کرد. اغلب افراد در راه رسیدن به ثروت و موفقیت از مورد انتقاد قرار گرفتن توسط اطرافیان خود هراس دارند. برای مثال ممکن است فردی بخواهد شغل کارمندی خود را به هدف انجام کاری دیگر و به دست آوردن درآمد بیشتر رها کند؛ اما به دلیل این که از انتقاد و سرزنش ‌های اطرافیان خود می‌ هراسد از این کار اجتناب کند.

ناپلئون هیل می‌ گوید که برای دست یابی به خواسته ‌ها و آرزوهایمان باید در عین این که برای نظر اطرافیان به ویژه اعصای خانواده خود احترام قاعل هستیم، به نظرات منفی که می‌توانند سدی میان ما و خواسته‌ هایمان باشند بی ‌توجهی کنیم. زیرا پس از این که نشانه‌ هایی از موفقیت در کار ما ظاهر شود، همان افرادی که از ما انتقاد می ‌کردند ما را تشویق خواهند کرد. در نتیجه بهتر است در هر مرحله از زندگی، همان کاری را بکنیم که می ‌خواهیم.

درس پنجم: تبدیل اشتیاق به ثروت در شش قدم

یکی از زیباترین جملات نویسنده که در خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید به آن اشاره می‌کنیم، این جمله معروف اوست: “برای ثروتمند شدن، تنها خواستن کافی نیست. اگر شما آرزویی دارید باید آن قدر به آن عشق بورزید تا به یکی از دغدغه‌ های شبانه روزی و نوعی وسواس برای شما تبدیل شود. پس از آن، برنامه ریزی خود را آغاز کرده و ابزارهای مختلفی را در راه کسب ثروت به کار بگیرید.

پس از آن، پشتکار و مقاومت در برابر مشکلات را چاشنی کار خود کنید و پایداری از برنامه ‌هایتان برای کسب موفقیت محافظت کنید. تنها این پشتکار است که می ‌تواند شما را در راه کسب ثروت و موفقیت یاری دهد.”

برای رسیدن به موفقیت و تبدیل شور و اشتیاق خود به ثروت، باید شش گام را طی کنید که در این قسمت از خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید به آن‌ ها اشاره می‌کنیم. این شش گام عبارتند از:

 1. میزان درآمدی که می‌خواهید به آن برسید را تعیین کنید.
 2. تمامی مواردی را که در راه رسیدن به این درآمد می ‌خواهید بدهید، لیست کنید.
 3. حداکثر زمانی که می ‌خواهید پس از آن به این پول برسید را تعیین کنید.
 4. برای رسیدن به هدف خود یک برنامه قاطع تعریف کرده و خود را برای پیروی از آن ملزم کنید. توجه داشته باشید که هیچ گونه عذر و بهانه ‌ای برای خروج از این برنامه وجود نخواهد داشت.
 5. تمامی این مراحل گفته شده را در جایی یادداشت کنید. یادداشت کردن، لازمه محقق شدن اهداف شما است.
 6. متنی را که تهیه کرده‌اید، هر روز دوبار مطالعه کنید. بهتر است این مطالعه یک بار در زمان بیدار شدن شما از خواب و یک بار پیش از به خواب رفتن انجام شود. هنگام مطالعه این متن باید تصور کنید که به هدف تعیین شده دست پیدا کرده ‌اید و هم اکنون آن را در اختیار دارید.

با فالو کردن پیج هلو در اینستاگرام به ما انرژی بدین 🙂 پیج هلو

hollo.ir وب‌سایت

‫2 نظر

 • […] 5 درس مهم از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید […]

 • Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. נערות ליווי בהרצליה

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.