هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

5 نکته مهم از کتاب غورباقه ات را قورت بده

5 نکته از کتاب غورباقه ات را قورت بده

5 نکته مهم از کتاب غورباقه ات را قورت بده

5 نکته مهم از کتاب غورباقه ات را قورت بده

 • آشنایی با برایان تریسی, نویسنده کتاب قورباقه ات را قورت بده
 1. قورباغه‌ خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید
 2. از آینه بپرس نام نجات‌دهنده‌ات را!
 3. نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و روی آن‌ها کار کنید
 4. قانون 20 80 را با تمام سلول‌های خود پیاده کنید
 5. برای هر روزتان از قبل برنامه‌ریزی کنید

آشنایی با برایان تریسی، نویسنده کتاب قورباغه ات را قورت بده

برایان تریسی یا «Brian Tracy» از رهبران حوزه رشد و توسعه فردی است. این نویسنده ارزشمند در بسیاری از کشورهای جهان معروف و شناخته شده است. وی در سال 1944 در کانادا به دنیا آمد و تاکنون کتاب‌ها و سمینارهای گوناگونی در زمینه رهبری، فروش، خلاقیت، هدف‌گذاری، استراتژی و مدیریت کسب و کار برگزار کرده است.

وی کتاب‌های گوناگونی در زمینه‌های مورد بحث دارد که کتاب قورباغه ات را قورت بده یکی از معروف‌ترین آن‌ها است. او خودش الگویی برای موفقیت است ولی باز هم تلاش می‌کند که از سایر افراد موفق بیاموزد. وی در مورد موفقیت خودش می‌گوید:

من میلیونرهای خودساخته را محور اصلی زندگی خودم قرار دادم. میلیونرهای خودساخته صفات و رفتارهایی را از خودشان بروز می دهند که قابل مشاهده و محسوس است. میلیونرهای خودساخته با تکرار یک سری مکررات خاص از مرز جادویی یک میلیون دلار می گذرند.

یکی از دیدگاه‌های مهمی که برایان تریسی در مورد موفقیت دارد این است که او موفقیت را در پول خلاصه نمی‌کند. از نگاه او موفقیت یعنی تبدیل شدن به کسی که بتواند این ثروت هنگفت را خلق کند.

1:قورباغه‌ خود را به قطعات کوچک تقسیم کنید

یکی از نکات مهم این کتاب آن است که برای موفقیت در انجام کارهای خودمان باید کارهای مهم را به بخش‌ها و قسمت‌های مختلف و کوچکی تقسیم کنیم و آن‌گاه این کارهای کوچک را انجام دهیم. در نهایت وقتی کارهای کوچک را انجام می‌دهیم، مانند قطعات یک پازل که کنار هم می‌گذاریم، متوجه می‌شویم که پازل ما به اتمام رسیده و آن کار مهم و بزرگی که مدت‌ها است دغدغه انجامش را داریم، به پایان رسیده است.

طبق کتاب قورباغه ات را قورت بده ما باید ابتدا سخت‌ترین و دشوارترین کارهای خود را به انجام برسانیم؛ زیرا اگر ابتدا روی کارهای آسان تمرکز کنیم، وقتی این کارها تمام شد دیگر زمان و انرژی کافی برای کارهای سخت باقی نمی‌ماند و در نتیجه این کارها به زمانی دیگر موکول می‌شود. برایان تریسی در کتاب قورباغه ات را قورت بده می‌گوید:

در انجام کارهای خود مرحله به مرحله پیش بروید، آهسته و پیوسته. کارهای بزرگ و پیچیده را به مراحل کوچک ‌تر تقسیم کنید و سپس آن‌‌ها را یک به یک انجام دهید.

2:از آینه بپرس نام نجات‌دهنده‌ات را!

یکی از درس‌های مهم کتاب قورباغه ات را قورت بده این است که برای اقدام کردن لازم است خودمان به خودمان انگیزه بدهیم. برخی از کارآفرینان از نبودن یک شخص حمایت‌گر و تشویق‌کننده در کنار خود گلایه دارند و این عامل را به عنوان یکی از عوامل تنبلی خودشان می‌شمارند. این در حالی است که ما باید چنین احساساتی را کنار بگذاریم و بدانیم که هیچ‌کس مثل خودمان نمی‌تواند به ما انگیزه بدهد.

همچنین یاد بگیرید که در هر شرایطی خوش‌بینی خود را حفظ کنید. برخی از افراد خوش‌بینی در هر شرایطی را غیرمنطقی می‌دانند و این در حالی است که بسیاری از اساتید موفقیت از جمله برایان تریسی بر این باور هستند که خوش‌بینی، مهم‌ترین و سازنده‌ترین استراتژی است و به ما کمک می‌کند که از پا ننشینیم و در هر شرایطی به کار و تلاش خودمان ادامه دهیم. با چنین نگرشی افت و خیزها و شرایط نامناسب ما را به هم نمی‌ریزد.

استفاده از عنوان « از آینه بپرس نام نجات‌دهنده‌ات را »  برای این بخش واقعاً عالی است. اگر دل به ناامیدی بسپاریم، هیچ کسی پیدا نمی‌شود که به ما انگیزه ببخشد. این ما هستیم که باید خودمان را از شر مشکلات و احساسات منفی نجات دهیم.

3:نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و روی آن‌ها کار کنید

یکی از نکات مهم برای غلبه بر تنبلی و رسیدن به بالاترین بازدهی این است که نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیم. وقتی بدانیم که در یک سری از زمینه‌ها توانایی بالایی داریم مسلماً با تکیه بر آن زمینه‌ها می‌توانیم به نتایج بهتری برسیم.

اگر می‌خواهیم بر تنبلی غلبه کنیم باید تمام عوامل درونی و بیرونی که باعث تنبلی در ما می‌شود را از بین ببریم. به عنوان مثال برخی از افراد هنگامی که اتاق منظم نباشد، تمرکزشان بر هم می‌خورد و نمی‌توانند کار کنند. بنابراین باید تلاش کنند که این اتاق همیشه منظم باشد. برخی از افراد با خوردن قهوه انرژی مضاعفی برای کار پیدا می‌کنند و می‌توانند ساعت‌ها روی پروژه‌های خود تمرکز کنند. بنابراین این افراد باید هنگام کار مصرف قهوه را فراموش نکنند.

یکی از ابزارهایی که می‌تواند به شما کمک کند، نقاط قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت‌های پیش روی خود را ببینید، تحلیل SWOT است. این تحلیل باعث می‌شود که بتوانیم عوامل داخلی و خارجی موثر بر تنبلی خود را شناسایی کنیم و از دل این عوامل، نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت‌ها را بشناسیم.

برایان تریسی در مورد محدودیت‌ها و نقاط ضعف می‌گوید:

محدودیت‌ها و یا عوامل بازدارنده درونی و بیرونی خود را مشخص کنید و تمرکز خود را روی حذف آن‌ها قرار دهید. عواملی که مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شود را از خود دور کنید. از توجیهزط نقاط ضعفتان خودداری کنید، آن‌ها را مشخص کنید و برای بهبود آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. به جای تمرکز بر مشکلات به دنبال راه حل بگردید.

4:قانون 20 80 را با تمام سلول‌های خود پیاده کنید

بسیاری از ما در زندگی خودمان دغدغه مدیریت زمان را داریم و نمی‌دانیم که چگونه می‌توانیم از شر تنبلی و هدر دادن زمان نجات پیدا کنیم. قانون 20 80 که با عنوان اصل پارتو هم از آن یاد می‌شود، یکی از مهم‌ترین قوانینی است که در زمینه افزایش کارایی و مدیریت زمان نوشته شده است.

بر اساس این قانون، 80 درصد از نتایج از 20 درصد کارها و تلاش‌های ما به وجود می‌آید. بنابراین ما باید صبح وقتی می‌خواهیم برای انجام کارهای خودمان آماده شویم، لیستی از کارهای خود بنویسیم. مهم‌ترین کارها را مشخص کنیم و ببینیم که از بین این کارهای مهم، کدام فعالیت‌ها هستند که 20 درصد از زمان ما را می‌گیرند ولی 80 درصد از نتایج ما در طول روز به آن‌ها بستگی دارد.

وقتی این 20 درصد مشخص شد، حداکثر انرژی خود را روی این کارها بگذارید و آن‌ها را به بهترین نحو انجام دهید و سپس 80 درصد باقی‌مانده را با مابقی انرژی خودتان انجام دهید.

.

5:برای هر روزتان از قبل برنامه‌ریزی کنید

کی از مسائل مهمی که می‌تواند به ما کمک کند که از چنگال تنبلی بگریزیم، برنامه‌ریزی است. اگر ما برنامه‌ریزی دقیق و خوبی داشته باشیم و کارهایمان را طبق این برنامه‌ریزی انجام دهیم قطعاً می‌توانیم از خیلی از مشکلات، تنبلی‌ها و تأخیر در انجام کارها جلوگیری کنیم.

یکی از راهکارهای مهمی که در کتاب قورباغه ات را قورت بده مطرح می‌شود این است که برای غلبه بر تنبلی حتماً برای هر روز از روز قبل برنامه‌ریزی کنید و کارهای خود را طبق آن چارچوب انجام دهید.

یکی از نکاتی که روان‌شناسان و مدرسان حوزه موفقیت به آن اشاره می‌کنند این است که هر شب قبل از اینکه بخوابید برنامه روز بعد خود را یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود که مغز شما در حین خواب این برنامه را ویرایش کند و نظم لازم برای انجام این کارها را پیدا کند.

با دنبال کردن صفحه هلو در اینستاگرام به ما انرژی بدین

🙂

صفحه ما

hollo.ir وب‌سایت

‫2 نظر

 • […] 5 نکته مهم از کتاب غورباقه ات را قورت بده […]

 • Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. נערות ליווי בהרצליה

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.