هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

از فقر تا ثروت اندروکارنگی تاجر اسکاتلندی

از فقر تا ثروت اندرو کارنگی تاجر اسکاتلندی

فهرست مطالب

 • زندگی نامه اندرو کارنگی
 • قوانینی که کارنگی برای موفقیت استفاده کرد
 • دانستنی هایی در باره کارنگی
 • مرگ اندرو کارنگی
 • مقالات و کتاب ها

زندگی نامه اندرو کارنگی

اندرو کارنگی در سال ۱۸۳۵ در اسکاتلند به دنیا آمد، پدر او خیاط و مادرش کفاش بودند و آن ها در کنار هم و در یک اتاق بسیار کوچک زندگی می کرند. آنها وضعیت مالی مناسبی نداشتند و پدر اندرو با قرض گرفتن پول، تصمیم به مهاجرت از اسکاتلند به آمریکا گرفت. زمانی که اندرو ۱۲ سال سن داشت مجور بود در یک کارخانه نخ به کار بپردازد. جالبه بدونید که او هر ۶ روز کاری هفته را که شیفت کاریش ۱۲ ساعته بود رو به کار مشغول بود و در هفته ۱ دلار دستمزد دریافت میکرد.

اندرو بعد از گذشت ۲ سال  کار دیگری پیدا کرد و تحت عنوان پیک ارسال تلگراف به فعالیت پرداخت، درآمد او حال به ۲.۵ دلار در هفته رسیده بود. او با توجه به موقعیتی که در آنجا پیدا کرد با افراد با نفوذ و بازرگانان مهم آشنا شد.

اندرو کارنگی با معلمی آشنا شد که در روزهای تعطیل به بچه ها آموزش میداد و اینطور شد که وی به تحصیل پرداخت و پس از گذشت ۱ سال تونست که کار خودش رو ارتقا بده و تحت عنوان مدیر تلفن در همان جای قبلی استخدام شد. تقریبا سال ۱۸۵۳ و زمانی که اندرو فقط ۱۸ سال داشت برای کار به عنوان منشی راه آهن انتخاب کردند. این شرکت بود که در دستیابی به موفقیت اندرو کارنگی نقش مهمی داشت.

در حقیقت این شرکت یکی از بهترین و بزرگ ترین شرکت های آمریکایی در آن زمان محسوب می شد. در این شرکت بود که با کمک توماس اسکات که یکی از افراد آنجا بود توانست مدیریت دارایی و کنترل هزینه ها را یاد بگیرد. بعضی وقت ها با قرض کردن مقداری پول از مادرش به تجارت می پرداخت و توماس نیز در این مسیر راهنمای او بود.

توماس اسکات سهامی از یک کمپانی ماشین سازی (آدامز اکسپرس) را به اندرو کارنگی داد و او با خود شروع به سرمایه گذاری رو شرکت های کرد. در سال ۱۸۶۴ بود که اندرو ۴۰ هزار دلار در مزرعه ای در شهر پنسیوانیای آمریکا سرمایه گذاری انجام داد و پس از گذشت ۱ سال به علاوه اصل پول، ۱ میلیون دلار سود به دست آورد و در سال ۱۸۸۸ بود که توانست بزرگ ترین شرکت رقیب خود را خریداری کند.

در زمانی که اندرو کارنگی با تمام وجود در آمریکا مشغول به فعالیت های تجاری و کاری بود، هنری بسمر که یک تاجر/مخترع بود در کشور انگلستان بر روی فرآیندی تولیدی کار می کرد که قادر به ایجاد تحولی بزرگ در صنایع جهان بود. در حقیقت این فرآیند، تولید فولاد را از آهن امکان پذیر می کرد که خود کاری بسیار بزرگ بود.

اندرو کارنگی که خیلی وقت ها به انگلیس می رفت، در یکی از سفر هاش با بسمر آشنا شد که همین آشنایی سبب ایجاد کارخانه ای مشترک بین این دو شد.

اندرو کارنگی بعد از بازگشت به آمریکا و در سال ۱۸۷۰ شرکت کارنگی و مک کندلس را احداث کرد که اولین کوره بلند او به حساب می آمد.
وی این کوره را در برادوک بنا کرد و این کارخانه تا سال ۱۸۸۰ توانسته با فعالیت شبانه روزی اندرو رو با سودی ۲ میلیون دلاری همراه کند. در سال ۱۸۸۱ بود که این شرکت با نام کارنگی براس به ثبت رسید و در سال بعدی اندرو شرکت تولید کک هنرری را نیز خریداری کرد. هفت سال بعد، اندرو به نیویورک رفت تا تحقیقات خود در زمینه فولاد را از سر بگیرد.

در ادامه او به فعالیت خود ادامه داد و موفقیت های بزرگی کسب کرد و در انتها، شرکت خود را به قیمت ۴۸۰ میلیون دلار به فروش رساند. این بزرگ مرد اسکاتلندی، ریشه خود را از یاد نبرده بود و در ادامه به اسکاتلند بازگشت و به امور خیریه و آموزش به بچه های کشورش پرداخت.

نکته بسیار مهم در خصوص با زندگی اندرو اعتقاد اون به این که زندگی فرد باید ۳ بخش داشته باشد، بود، جایی که او عنوان میکرد که زندگی هر انسانی باید ۳ قسمت مجزا را شامل شود؛ بخش اولی که باید به تلاش برای دستیابی به کار مناسب اختصاص یابد، بخش دوم که باید به جمع آوری پول و سرمایه اختصاص یابد و بخش سوم که باید بخشی از آن پول بدست آمده را برای نیازمندان خرچ کرد. این دیدگاه بسیار فوق العاده بود و اندرو همواره بر آن تاکید داشت.

قوانینی که کارنگی برای موفقیت استفاده کرد

 1. هدفتون رو تعیین کنید
 2. یک مجموعه فوق العاده تشکیل بدید
 3. بیشتر از حد معمول تلاش کنید
 4. به خودت ایمان داشته باشید
 5. خلاقیت و ابتکار داشته باشید
 6. از خودتون شور و اشتیاق نشون بدید
 7. همه جزئیات رو در نظر بگیرید
 8. روی هدفتون متمرکز باشید
 9. از بدبیاری ها و شکست هاتون درس بگیرید و اون ها رو به منفعت تبدیل کنید

دانستنی هایی در باره کارنگی

اندرو کارنگی در سال ۱۸۸۶، در سن ۵۱ سالگی با لوئیز ویتفیلد که ۳۰ ساله بود ازدواج کرد. آن ها در سال ۱۸۹۷ صاحب یک دختر به نام مارگارت کارنگی میلر شدند. مارگارت در سال ۱۹۹۰ از دنیا رفت.
جالبه بدونید که از او کتاب های زیادی بر جای مانده است؛ مهم ترین اون ها راز کسب و کار مدیریت مردان، امپراتوری کسب و کار و زندگینامه اندرو کارنگی به حساب می آیند.

اندرو کارنگی بیشتر ثروت خودش رو به تاسیس موسسات سودمند همگانی اختصاص میداد، مانند؛ کتاب خانه ها، مدارس، دانشگاه ها و … جالبه بدونید که دانشگاه کارنگی ملون رو نیز این شخص تاسیس کرده است. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که او در طول زندگی خودش ۳ هزار کتابخانه عمومی تاسیس کرد و نزدیک به ۳۵۰ میلیون دلار به منظور ساخت امکانی مثل تالار کارنگی و حمایت از برنامه های فرهنگی هزینه کرد.

مرگ اندروکارنگی

اندرو کارنگی در ۱۱ آگوست سال ۱۹۱۹ در ایالت ماساچوست آمریکا بر اثر بیماری ذات الریه و در سن ۸۳ سالگی از دنیا رفت و در نیویورک در گورستان اسلیپی هالو به خاک سپرده شد. شایان ذکر می باشد که او یکی از ثروتمند ترین وموفق‌ ترین کارآفرینان ایالت متحده‌ آمریکا به حساب می آمد که علاوه بر کارنامه درخشان موفقیت های بی شمارش، با اقدامات بشر دوستانه و خیرخواهانه نام خود را جاودانه کرد.

مقالات و کتاب ها

انجیل ثروت : اندرو در سال ۱۸۸۹ مقاله ای به عنوان “انجیل ثروت” در مجله ثورث آمریکن انتشار داد. او در این مقاله ثروت را به ۲ قسمت مجزا تقسیم بندی می کند : قسمت نخست تلاش جهت کسب و افزایش ثروت فردی و بخش دوم اهدا و پخش ثروت جهت پیشرفت جامعه و کم کردن مشکلات هم نوع خود بود. در حقیقت اندرو کارنگی هدف والای افراد ثروتمند را انجام فعالیت‌ های خیرخواهانه و منفعت طلب برای کارگران و تلاش به منظور بهبود زندگی مردم می‌ دانست که این اندیشه قابل در هر زمان و مکانی قابل ستایش است.

قوانین موفقیت در ۱۶ درس : جالبه بدونید که این کتاب جزو یکی از ۵ کتاب پر فروش در جهان به حساب می آید که رموز موفقیت و ثروتمند شدن را به خوانندگان به صورت کاملا حرفه ای آموزش می دهد. ناپلئون هیل نویسنده کتاب، بر این اعتقاد است که همه اتفاقاتی که در زندگی عادی و روزانه افراد رخ می دهند، از ذهن آنان شروع خواهد شد، پس به منظور ثروتمند شدن می بایست ذهنی ثروتمند داشته باشیم.

بافالو کردن پیج هلو در اینستاگرام به ما انرژی بدین 🙂

اینستاگرام ما

hollo.ir وب‌سایت

یک نظر

 • Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. Good day! I just wish to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am coming back to your blog for more soon. נערות ליווי בהרצליה

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.