هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

1 نظر فیل نایت در مورد موفقیت

فیل نایت

نظر فیل نایت در مورد موفقیت چیست؟

فیل نایت کیست؟

موفقیت چگونه به دست میاید؟

در ادامه با ما همراه باشید…

زندگی نامه فیل نایت

فیل نایت یکی از بنیانگذاران شرکت نایک، یکی از بزرگترین تامین کنندگان کفش و پوشاک ورزشی در جهان، است. وی در گذشته به عنوان رئیس و مدیر اجرایی شرکت فعالیت میکرد. نایت توسط “Sports Illustrated” لقب “قدرتمندترین فرد در ورزش” را به خود اختصاص داد و این در حالیست که نایت نه یک ورزشکار است و نه صاحب یک تیم ورزشی، اما تأثیر او در دنیای ورزش بسیار زیاد بوده است.

او همیشه به دویدن علاقه داشت و یک دوندۀ مسافت میانه در دانشگاه اورگان (UO) در یوجین بود، جایی که او در آنجا روزنامه نگاری می خواند. او به عنوان یک دانشجوی دانشگاه، در مورد آینده خود سردرگم بود و قبل از اینکه بفهمد در واقع می خواهد چه کاری انجام دهد، تلاش میکرد در مشاغل مختلفی کار کند.

او برای مدتی در ارتش خدمت کرد و همچنین به عنوان استادیار در دانشگاه ایالتی پورتلند (PSU) کار کرد. هنگام ثبت نام در دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد بود که هدف زندگی‌اش برای او معلوم شد. هنگام کار در پروژه دانشگاهی، او به ایدۀ یک شرکت کفش ورزشی رسید و فهمید که هدفش را پیدا کرده است.

وی با مربی سابق خود، بیل بوورمن، همکاری کرد و این دو با فروش کفش های دویدن ساخت ژاپن در آمریکا کار خود را آغاز کردند. در نهایت تجارت آنها به چیزی تبدیل شد که امروزه یکی از معروف ترین برند های پوشاک ورزشی می باشد.

فیل نایت در جوانی

فیلیپ نایت در ۲۴ فوریه ۱۹۳۸ متولد شد. پدرش فردی سخت گیر و البته دلسوز بود که پسرش را تشویق می کرد تا از محدودیت هایش فراتر برود.

وی در دبیرستان کلیولند در پورتلند تحصیل کرد. او از جوانی دویدن را دوست داشت و یکی از اعضای اصلی تیم پیست دو و میدانی بود.

او به دانشگاه اورگان در یوجین رفت و در آنجا به دویدن خود ادامه داد. وی در آنجا با مربی افسانه ای پیست، بیل بوورمن، ملاقات کرد که زیر نظر وی به عنوان یک دونده مسافت میانی آموزش می دید. سرانجام نایت با بوورمن دوستی عمیق و معناداری برقرار کرد. وی در سال ۱۹۵۹ با مدرک روزنامه نگاری فارغ التحصیل شد.

نایت حتی بعد از فارغ التحصیلی در مورد آیندۀ خود سردرگم بود و از آنچه در واقع می خواست انجام دهد مطمئن نبود. او به خدمت سربازی رفت و پس از یک سال خدمت را به پایان رساند.

او تصمیم گرفت در دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی در دانشگاه استنفورد ثبت نام کند. یکی از دوره هایی که وی تحصیل کرد کلاس تجارت های کوچک فرانک شلنبرگر بود که از نظر وی مطالب آن بسیار جالب بودند.

نایت مشغول انجام پروژۀ‌ای بود که در آن دانشجویان مجبور بودند تجارت جدیدی اختراع کنند، و او طرح اولیه‌ای برای تجارت در زمینه کفش های ورزشی ارائه داد. او مقاله ای با عنوان “آیا کفش های ورزشی ژاپنی می توانند برای کفش های ورزشی آلمان همان کاری را انجام دهند که دوربین های ژاپنی برای دوربین های آلمان انجام داد؟” نوشت و فهمید که هدف زندگی او ساخت تجارتی در زمینۀ کفش است. وی در سال ۱۹۶۲ ارشد خود را در این رشته گرفت.

سخن فیل نایت در مورد موفقیت

در زندگی شخصی و کاری همیشه جنگ میان آرامش و آشفتگی برقرار است که هیچ‌یک از آنها پیروز نمی‌شود؛ اما چگونگی مدیریت هردوی آنها، رمز موفقیت در زندگی است.

اکثر اوقات، مردم فکر می‌کنند برای موفق بودن، باید فقط آن را هدف زندگی‌شان قرار دهند و به هیچ‌چیز دیگری توجه نکنند. اگر افراد فکر کنند که شغلشان آنها را به سمت موفقیت سوق می‌دهد، احتمالاً هر روز ساعات بی‌شماری را صرف انجام آن کار کنند. به‌هرحال، هزینه این کار، محروم شدن از استراحت کافی، سلامتی و داشتن یک زندگی لذت‌بخش است. درنهایت ممکن است افراد در راه رسیدن به موفقیت خسته شوند و توقف کنند.

اگر موفقیت برای آنها به معنای داشتن یک زندگی قوی اجتماعی و گروهی از دوستان خوب باشد، احتمالا به شغلشان آسیب می‌رسد؛ به این معنا که ممکن است شغل خود را از دست بدهند و درنتیجه‌ آن، از عهده مخارج وقت‌گذرانی با دوستان برنیایند. بدین ترتیب، همان‌طور که فیل نایت می‌گوید، موفقیت با کمک تعادل به دست می‌آید. آن را به‌عنوان تعادلی بین کار و استراحت در نظر بگیرید.

اینستاگرام هلو رو فالو ندارید؟

روی اینستاگرام هلو کلیک کنید.

اینستاگرام هلو

hollo.ir وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.