هلو آموزش آسان همراه با حال خیلی خوب

اپرا وینفری در مورد موفقیت چه گفته است؟

اپرا وینفری

اپرا وینفری در مورد موفقیت چه گفته است؟

موفقیت یعنی دستمزد بالا؟

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

اپرا وینفری کیست ؟

اپرا با نام کامل اپرا گِبل وینفری در مزرعه‌ای دورافتاده در کازیسکوی می‌سی‌سی‌پی به‌دنیا آمد. مادر او خانم ورنیتا لی بود و پدرش هم آقای وِرنون وینفری نام داشت. نام اپرا درواقع، اُرپا بوده و از روی انجیل انتخاب شده، اما به‌دلیل اینکه تلفظ این نام کمی دشوار است، از همان بدو تولد، اُرپا به اوپرا تبدیل شده است. والدین اپرا بعد از تولد او از هم جدا می‌شوند و سرپرستی نوزاد به مادربزرگ مادری‌اش می‌رسد.

از همان دوران کودکی، بازی و سرگرمی موردعلاقه‌ی اپرا، اجرای برنامه برای حیوانات مزرعه بوده است و در ۲ سال و نیمگی به‌مدد تلاش و سخت‌گیری‌های مادربزرگش مهارت خواندن را یاد می‌گیرد. از همان کودکی، مهارت‌های اپرا در زمینه‌ی صحبت کردن در جمع به‌وضوح مشخص بوده؛ مثلا روزی در کلیسا از رستاخیز مسیح در روز عید پاک برای جمع صحبت کرده است.

وینفری در روز نخست مهدکودک به مربی خود نامه‌ای می‌نویسد و اعلام می‌کند که باید به کلاس اول برود و مهد کودک جای او نیست. نکته جالب این است که بعد از آن سال، به‌صورت جهشی به پایه‌ی سوم فرستاده می‌شود. او را در ۶ سالگی به شمال آمریکا، نزد مادر و ۲ برادر ناتنی‌اش می‌فرستند تا در محله‌ای به‌شدت فقیرنشین و خطرناک در میلاوکی (Milwaukee) زندگی کند. او در ۱۲ سالگی هم نزد پدرش فرستاده می‌شود. در کنار پدر، دوره‌ای کوتاه از امنیت و شادی را می‌گذراند و در همان دوران دوباره شروع به سخنرانی در اجتماعات و کلیساها می‌کند. مثلا یک بار برای سخنرانی، پانصد دلار به‌دست می‌آورد. از آنجا به بعد متوجه می‌شود که می‌تواند و مایل است از این مهارت سخنوری خود کسب درآمد کند.

بعد از مدتی زندگی کردن با پدر، اپرا دوباره باید نزد مادر بازگردد و با امنیتی که در دوره‌ی کوتاه زندگی با پدر کسب کرده، خداحافظی کند. سبک زندگی شهری فقیرانه‌ی اپرا، اثرات منفی بر دوران نوجوانی او داشت. او در ۹ سالگی موردتجاوز یکی از افراد مورداعتماد خانواده‌ی خود قرار می‌گیرد و این موضوع بر شمار مشکلاتش می‌افزاید. متأسفانه، این تجربه‌ی تلخ باز هم برای او تکرار می‌شود. مادر او در زمینه‌ی خدمات و نظافت منازل کار می‌کرد و زمان کافی برای نظارت و همراهی با اپرا را نداشت. بعد از سال‌های زندگی سخت و تلخ، اپرا مجددا برای زندگی نزد پدرش به نشویل بازمی‌گردد.

اپرا وینفری درباره موفقیت چه میگوید
اپرا وینفری در مورد موفقیت چه گفته است؟

بعد از فارغ‌التحصیلی، تلویزیون WJZ در بالتیمورِ مریلند از اپرا برای اجرای اخبار محلی و رویدادهای تازه دعوت می‌کند و او خیلی زود به برنامه‌ی گفت‌وگومحور صبحگاهی منتقل و وظیفه‌ی اجرای برنامه را به‌صورت مشترک با ریچارد شِر (Richard SHer) عهده‌دار می‌شود. بعد از ۷ سال حضور در این برنامه، مدیر تلویزیون WLS، شبکه‌ی ABC شیکاگو، ویدئویی از اجرای اپرا می‌بیند که تهیه‌کننده‌ی اپرا یعنی دِبرا دی‌مایو (Debra Dimaio) برای بررسی و به‌عنوان نمونه‌کار برای او فرستاده بوده است. آمار خوب برنامه‌ی اپرا و دبرا در بالتیمور که از برنامه‌های مشابه و معروف دیگر پیشی گرفته بوده، باعث استخدام هر دو نفر در شبکه‌ی ABC می‌شود.

در ژانویه‌ی سال ۱۹۸۴، اپرا وینفری به ایلینوی شیکاگو نقل‌مکان می‌کند و به‌عنوان مجری در برنامه‌ی گفت‌وگومحور A.M شیکاگو فعالیت خود را ادامه می‌دهد. این برنامه نیز بسیار موفق بوده و آمارهای بازدید خوبی کسب می‌کرده است. بعد از مدتی، اپرا تصمیم می‌گیرد موضوعات موردبحث برنامه را از موضوعات متداول و سنتی زنانه خارج کند و وارد حیطه‌های به‌روزتر و بحث‌برانگیزتری شود. بعد از گذشت ۱ ماه از اجرایی کردن این تصمیم، محبوبیت و اقبال برنامه با معروف‌ترین برنامه‌ها مانند برنامه دوناهو (Donahues) برابری می‌کند و بعد از ۳ ماه حتی از آن هم پیشی می‌گیرد. در سپتامبر ۱۹۸۵ نام برنامه به «شوی اپرا وینفری» تغییر می‌کند و مدت آن هم افزایش یافته و ۱ ساعته می‌شود. ضمن اینکه برنامه دوناهو نیز در رقابت با اپرا به نیویورک منتقل می‌شود.

در سال ۱۹۸۵، کنسی جونز (Quincy Jones) به‌عنوان تهیه‌کننده‌ای در سینما، اپرا را در تلویزیون می‌بیند و با خود فکر می‌کند که احتمالا این فرد می‌تواند در فیلم جدید او و استیون اسپیلبرگ، کارگردان بزرگ سینما، نقشی ایفا کند. فیلم مذکور براساس رمان آلیس واکر (Alice Walker) به نام «رنگ بنفش» ساخته می‌شود. تا آن زمان تنها تجربه‌ی بازی اپرا وینفری، حضور در برنامه‌ای زنانه موسوم به «تاریخ حضور زنان رنگین‌پوست در نمایش و آواز» بود که در طول جشنواره‌ تئاتر آمریکایی‌-آفریقایی‌تبارها در سال ۱۹۷۸ اجرا شده بود.

h\vh ,dktvd اپرا وینفری
اپرا وینفری

سخن جالب اپرا وینفری در مورد موفقیت

«وقتی می‌فهمی در مسیر موفقیت قرار داری که کاری را که دوست داری انجام دهی، حتی اگر دستمزدی بابت آن دریافت نکنی.»

اینستاگرام هلو رو فالو نکردید؟؟؟

روی اینستاگرام هلو کلیک کنید.

اینستاگرام هلو

hollo.ir وب‌سایت

‫2 نظر

  • […] اپرا وینفری در مورد موفقیت چه گفته است؟ […]

  • […] اپرا وینفری در مورد موفقیت چه گفته است؟ […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.