سایت هلو، هلو سایت

یا ودود

هلو سایت ،
|
معرفی و دانلود کتاب آلیس در سرزمین عجایب

معرفی و دانلود کتاب آلیس در سرزمین عجایب

دانلود کتاب آلیس در سرزمین عجایب

خلاصه و دانلود کتاب آلیس در سرزمین عجایب

در مورد کتاب آلیس در سرزمین عجایب

ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (معمولاً: آلیس در سرزمین عجایب) رمانی انگلیسی از لوئیس کارول است که در سال ۱۸۶۵ منتشر شد. این داستان دختر جوانی به نام آلیس را شرح می دهد که از سوراخ خرگوش به دنیای فانتزی موجودات انسان نما می افتد. به عنوان نمونه ای از ژانر مزخرف ادبی دیده می شود. هنرمند جان تنیل 42 تصویر حکاکی شده روی چوب برای نسخه منتشر شده کتاب ارائه کرده است.

پس از انتشار نقدهای مثبتی دریافت کرد و اکنون یکی از شناخته شده ترین آثار ادبیات ویکتوریا است. روایت، ساختار، شخصیت ها و تصاویر آن تأثیر گسترده ای بر فرهنگ و ادبیات عامه، به ویژه در ژانر فانتزی داشته است. از آن به عنوان پایان دادن به دوران تعلیم و تربیت در ادبیات کودک و نوجوان یاد می شود و دوران جدیدی را آغاز می کند که در آن نوشتن برای کودکان با هدف “شادی یا سرگرم کردن” بود.داستان با منطق بازی می کند، و به داستان محبوبیت پایدار در میان بزرگسالان و همچنین در بین کودکان می دهد. آلیس بر اساس آلیس لیدل ساخته شده بود، دختری که کارول می شناخت.

آلیس در سرزمین عجایب

این کتاب همواره در حال چاپ بوده و به 174 زبان ترجمه شده است. میراث آن شامل اقتباس‌هایی از صفحه نمایش، رادیو، هنر، باله، اپرا، موزیکال، پارک‌های موضوعی، بازی‌های رومیزی و بازی‌های ویدئویی است. کارول در سال 1871 دنباله‌ای را با عنوان Through the Looking-Glass و نسخه کوتاه شده برای کودکان خردسال، The Nursery منتشر کرد.

خلاصه کتاب آلیس در سرزمین عجایب

آلیس در یک روز گرم تابستانی در ساحل رودخانه نشسته است و خواب‌آلود روی شانه خواهرش می‌خواند، زمانی که چشمش به خرگوش سفید با جلیقه‌ای می‌افتد که کنار او می‌دوید. خرگوش سفید ساعت جیبی را بیرون می آورد، فریاد می زند که دیر شده است و از سوراخ خرگوش پایین می آید. آلیس خرگوش سفید را از سوراخ تعقیب می کند و به راهروی بزرگی می رسد که درها ردیف شده است. او در کوچکی را پیدا می کند که با استفاده از کلیدی که روی میز مجاور پیدا کرده باز می کند. از در، او باغ زیبایی را می بیند و آلیس وقتی متوجه می شود که نمی تواند از در عبور کند شروع به گریه می کند. او یک بطری با علامت “DRINK ME” پیدا می کند و محتویات آن را پایین می آورد. او برای ورود به در به اندازه مناسب کوچک می شود اما نمی تواند وارد شود زیرا کلید را روی میز بالای سرش گذاشته است. آلیس کیکی با علامت “EAT ME” را پیدا می کند که باعث می شود او به قد بی حد و حصری برسد. آلیس که هنوز نمی تواند وارد باغ شود، دوباره شروع به گریه می کند و اشک های غول پیکرش حوضچه ای را جلوی پای او تشکیل می دهند. در حالی که او گریه می کند، آلیس کوچک می شود و در برکه اشک می افتد. حوض اشک به دریا تبدیل می شود و در حالی که آب را زیر پا می گذارد با یک موش روبرو می شود. موش آلیس را تا ساحل همراهی می‌کند، جایی که تعدادی از حیوانات روی یک ساحل جمع شده‌اند. آلیس پس از “مسابقه گروهی”، حیوانات را با داستان های گربه خود، دینا می ترساند و دوباره خود را تنها می بیند.

کتاب آلیس در سرزمین عجایب

ملاقات دوباره با خرگوش سفید

آلیس دوباره با خرگوش سفید ملاقات می کند که او را با یک خدمتکار اشتباه می گیرد و او را می فرستد تا وسایلش را بیاورد. در حالی که آلیس در خانه خرگوش سفید است، یک بطری مایع بدون علامت می نوشد و به اندازه اتاق بزرگ می شود. خرگوش سفید به خانه‌اش باز می‌گردد و آلیس را که اکنون غول‌پیکر است، دود می‌کند، اما او با دست غول‌پیکرش او و خدمتکارانش را از بین می‌برد. حیوانات بیرون سعی می کنند او را با پرتاب سنگ به سمت او از خانه خارج کنند که وقتی در خانه فرود می آیند به طرز غیرقابل توضیحی تبدیل به کیک می شوند. آلیس یکی از کیک ها را می خورد که باعث می شود اندازه او کوچک شود. او در جنگل سرگردان می شود و در آنجا با کاترپیلار روبرو می شود که روی قارچ نشسته و در حال کشیدن قلیان (یعنی لوله آب) است. کاترپیلار و آلیس با هم درگیر می شوند، اما قبل از اینکه کاترپیلار با انزجار از آنجا دور شود، به آلیس می گوید که قسمت های مختلف قارچ باعث رشد یا کوچک شدن او می شود. آلیس قسمتی از قارچ را می چشد و گردنش بالای درختان کشیده شده است. کبوتری او را می بیند و حمله می کند و او را مار تشنه تخم کبوتر می داند.لیس در سرز

آلیس در سرزمین عجایب

 

کوچک شدن آلیس با خوردن قارچ !

آلیس قسمت دیگری از قارچ را می خورد و تا ارتفاع معمولی کوچک می شود. او سرگردان است تا اینکه به خانه دوشس می رسد. او وارد می‌شود و دوشس را می‌یابد که در حال پرستاری از یک نوزاد جیغ می‌کشد، همچنین یک گربه چشایر پوزخند، و آشپزی که مقادیر زیادی فلفل را در یک دیگ سوپ می‌ریزد. دوشس رفتار گستاخانه ای با آلیس نشان می دهد و سپس می رود تا برای یک بازی کروکت با ملکه آماده شود. دوشس با رفتنش، بچه ای را به آلیس می دهد که آلیس متوجه می شود خوک است. آلیس خوک را رها می کند و دوباره وارد جنگل می شود و در آنجا دوباره گربه چشایر را ملاقات می کند. گربه چشایر به آلیس توضیح می دهد که همه در سرزمین عجایب دیوانه هستند، از جمله خود آلیس. گربه چشایر به خانه خرگوش مارس راهنمایی می‌کند و به جز یک پوزخند شناور محو می‌شود.

 

آلیس به خانه خرگوش مارچ سفر می کند تا خرگوش مارس، کلاهدوز دیوانه و خوابگاه را در حال خوردن چای با هم بیابد. آلیس که هر سه با آنها رفتار بی ادبانه ای داشتند، بدون دعوت در کنار مهمانی چای ایستاده است. او متوجه می شود که آنها به زمان ظلم کرده اند و در زمان چای ابدی به دام افتاده اند. آلیس پس از یک بی ادبی آخر را ترک می کند و در جنگل سفر می کند. او درختی را پیدا می‌کند که دری در کنارش دارد، و از آن عبور می‌کند تا خودش را به سالن بزرگ بیابد. او کلید را می گیرد و از قارچ برای کوچک شدن و ورود به باغ استفاده می کند.

آلیس

پس از نجات چندین باغبان از خلق و خوی ملکه قلب ها، آلیس در یک بازی عجیب کروکت به ملکه می پیوندد. زمین کروکت تپه ای است، پتک ها و توپ ها فلامینگوهای زنده و جوجه تیغی هستند، و ملکه گریه می کند و دیوانه وار خواستار اعدام بازیکن دیگر است. در میان این جنون، آلیس دوباره به گربه چشایر برخورد می کند و از او می پرسد که حالش چطور است. پادشاه قلب ها گفتگوی آنها را قطع می کند و سعی می کند گربه چشایر را که با گستاخی شاه را از کار برکنار می کند، قلدری کند. پادشاه توهین می‌کند و ترتیب اعدام گربه چشایر را می‌دهد، اما از آنجایی که گربه چشایر اکنون فقط یک سر در هوا شناور است، هیچ‌کس نمی‌تواند درباره نحوه سر بریدن او توافق کند.

دوشس به آلیس نزدیک می شود و سعی می کند با او دوست شود، اما دوشس باعث می شود آلیس احساس ناراحتی کند. ملکه قلب ها دوشس را تعقیب می کند و به آلیس می گوید که برای شنیدن داستان او باید از لاک پشت مقلد دیدن کند. ملکه قلب ها آلیس را با گریفون به عنوان اسکورت خود برای ملاقات با لاک پشت ساختگی می فرستد. آلیس تجربیات عجیب خود را با لاک پشت مقلد و گریفون به اشتراک می گذارد که با دلسوزی گوش می دهند و در مورد عجیب بودن ماجراهای او نظر می دهند. پس از گوش دادن به داستان لاک پشت مقلد، آنها اعلامیه ای را می شنوند که یک محاکمه در شرف شروع است و گریفون آلیس را به زمین کروکت باز می گرداند.

آلیس در واندرلند

Knave of Hearts به دلیل سرقت تارت های ملکه محاکمه می شود. پادشاه قلب ها روند رسیدگی را رهبری می کند و شاهدان مختلف برای ارائه مدرک به جایگاه نزدیک می شوند. کلاهک‌دار دیوانه و آشپز هر دو شهادت خود را می‌دهند، اما هیچ کدام معنا ندارد. خرگوش سفید که به عنوان یک منادی عمل می کند، آلیس را به جایگاه شاهد فرا می خواند. پادشاه با خط سوال خود به جایی نمی رسد، اما وقتی خرگوش سفید شواهد جدیدی را در قالب نامه ای که توسط Knave نوشته شده است، تشویق می کند. معلوم می شود که نامه یک شعر است که پادشاه آن را به عنوان اعتراف به گناه از جانب Knave تعبیر می کند. آلیس معتقد است که یادداشت مزخرف است و به تفسیر پادشاه اعتراض می کند. ملکه از دست آلیس عصبانی می شود و دستور می دهد سر او را ببرند، اما آلیس به بزرگی بزرگ می شود و ارتش ورق بازی ملکه را می زند.

ناگهان، آلیس خود را بیدار در آغوش خواهرش، پشت در ساحل رودخانه می بیند. او رویای خود را به خواهرش می گوید و در حالی که خواهرش به ماجراهای آلیس فکر می کند، برای چای به داخل خانه می رود…

آلیس در سرزمین واندرلند

در مورد لوئیس کارول نویسنده کتاب آلیس در سرزمین عجایب

لوییس کارول نویسنده، شاعر و ریاضیدان انگلیسی بود. برجسته ترین آثار او عبارتند از ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (1865) و دنباله آن از طریق شیشه نگاه (1871). او به دلیل استعدادش در بازی با کلمات، منطق و فانتزی مورد توجه قرار گرفت. اشعار او Jabberwocky (1871) و The Hunting of the Snark (1876) در ژانر تخیلی ادبی طبقه بندی می شوند.

کارول از خانواده‌ای از آنگلیکان‌های کلیسای عالی می‌آمد و با کریست چرچ در آکسفورد که بیشتر عمر خود را در آنجا به عنوان یک محقق و معلم زندگی می‌کرد، رابطه طولانی برقرار کرد. آلیس لیدل، دختر هنری لیدل، رئیس کلیسای مسیح، به طور گسترده ای به عنوان الهام بخش اصلی آلیس در سرزمین عجایب شناخته می شود، اگرچه کارول همیشه این موضوع را انکار می کرد.

کارول که یک فرد مشتاق بود، کلمه پازل نردبانی را ایجاد کرد (که سپس آن را “دوبلت” نامید)، که در ستون هفتگی او برای مجله Vanity Fair بین سال های 1879 و 1881 منتشر شد. در سال 1982، سنگ یادبود کارول در قبرستان شاعران رونمایی شد. در ابی وست مینستر در بسیاری از نقاط جهان جوامعی وجود دارند که به لذت بردن و ترویج آثار او اختصاص یافته اند…

برای دانلود pdf انگلیسی کتاب آلیس در سرزمین عجایب کلیک کنید

برای دانلود پادکست صوتی کتاب آلیس در سرزمین عجایب کلیک کنید

برای اطلاع از آخرین کتب ، پادکست ، مقالات و… بارگزاری شده در هلو سایت و دانلود ، اینستاگرام هلو سایت را فالو کنید

برای دیدن مقالات و کتاب های بیشتر کلیک کنید

کپی همراه با ذکر منبع بلامانع است. هلو سایت

 

هلو سایت وب‌سایت

یک نظر

  • Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday. Its always interesting to read articles from other authors and practice something from other sites.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.