سایت هلو، هلو سایت

یا ودود

هلو سایت ،
|
در زندگی جزو بازیکنان نامحدود باشید

در زندگی جزو بازیکنان نامحدود باشید

بازیکنان موفق و نامحدود زندگی

تفاوت زندگی افراد موفق و ناموفق (بازیکنان محدود و نامحدود!)

زندگی دو نوع بازیکن دارد، بازیکنان محدود و بازیکنان نامحدود

جیمز کارس، استاد دانشگاه نیویورک، در رساله فلسفی خود میگوید : چشم اندازی از زندگی به عنوان بازی و امکان، زندگی را به عنوان بازی با دو نوع بازیکن توصیف می کند: بازیکنان محدود و نامحدود. بازیکنان محدود نقش‌هایی را که زندگی به آنها می‌دهد (مانند دانشجو، مدیر، وکیل، والدین، همسر) را می‌پذیرند و با قوانین دریافت‌شده بازی می‌کنند تا برنده شوند. بازیکنان بی نهایت با نقش ها بازی می کنند و قوانین را خم می کنند، نه برای برنده شدن در بازی بلکه برای لذت بازی.

برای بازیکنان محدود، عدم قطعیت(نامعلوم بودن) دشمن است زیرا ناشناخته هایی را در مورد توانایی برنده شدن ایجاد می کندمیسازد. برای بازیکنان نامحدود، عدم اطمینان قلمرو فرصت ها است و آنها با “انتظار غافلگیر شدن” بازی می کنند. همانطور که کارس استدلال می کند، “آماده شدن در برابر غافلگیری، آموزش دادن است. آماده شدن برای غافلگیری، خود آموزش است.» راه های زیادی برای زندگی به عنوان یک بازیکن نامحدود وجود دارد.

بازیکنان نامحدود نقش خود را به چالش می کشند. کارس می نویسد که ما تمایل داریم خودمان را با نقش هایی که در زندگی ایفا می کنیم، مانند شغل، روابط، یا وضعیتمان (دانشجو، مشاور، والدین و غیره) شناسایی کنیم. اما وقتی نقشی را شناسایی می‌کنیم، کمتر آن را تجربه می‌کنیم، زیرا شکست در «انجام درست آن» به معنای شکست به‌عنوان یک فرد است. در مقابل، اگر نقش‌ها را موقتی، در حال تغییر و جدا از آنچه که هستیم ببینیم، آنگاه آزادتر هستیم که آنها را آزمایش کنیم، دوباره ابداع کنیم و تغییر دهیم.

مقاله موفقیت

رمز موفقیت بازیکنان نامحدود در به چالش کشیدن قوانین است!

بازیکنان بی نهایت نیز قوانین را به چالش می کشند. بسیاری از ما قوانین را بدیهی می دانیم بدون اینکه متوجه شویم آنها ساخته شده اند. همانطور که دیوید لینچ فیلمساز توضیح می دهد: “ما فکر می کنیم وقتی بالغ می شویم قوانین را درک می کنیم، اما آنچه واقعاً تجربه می کنیم محدود کردن تخیل است.”

مهمترین ویژگی ایلان ماسک مدیرعامل تسلا

بارزترین ویژگی مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، تمایل او برای به چالش کشیدن قوانین است. استرلینگ اندرسون، رئیس سابق مدل X، گفت: “یک کاری که هرگز نمی توانید انجام دهید این است که به ایلان بگویید: “کارها به همین ترتیب انجام می شوند.” چیزهایی که واقعاً از آنها مطمئن هستید، حقایق اولیه یا کاملاً مطمئن هستند، و سپس از آنجا استدلال می‌کنید.» به عنوان مثال، باتری ها مدت هاست که گلوگاهی برای خودروهای برقی مقرون به صرفه بوده اند. ماسک استاندارد صنعتی 600 دلار در هر کیلووات ساعت را با شکستن باتری ها به اجزای خام و نشان دادن اینکه این مواد را می توان در بورس فلزات لندن به قیمت 80 دلار در هر کیلووات ساعت خریداری کرد، به چالش کشید.

ایلان ماسک

در تعامل با رقبا تجدید نظر کنید!

راه دیگر برای به چالش کشیدن قوانین این است که در نحوه تعامل خود با سایر بازیکنان، حتی رقابت، تجدید نظر کنید. زمانی که کیت اوکیف در سیسکو بود، مشاهده کرد که برخی از جالب‌ترین و ارزشمندترین فرصت‌ها در مرزهای بین صنایع اتفاق می‌افتد. او Cisco Hyperinnovation Living Lab را ایجاد کرد، یک انجمن خارجی برای گرد هم آوردن شرکای غیرمعمول مانند Visa، Nike، Costco، و Lowe تا فرصت‌هایی را درمرز های خود پیدا کنند، از جمله تصور مجدد خرده‌فروشی و زنجیره تامین. O’Keeffe در مرزهای بازی تجدید نظر کرد و شهود کرد که رقبا می توانند برای ایجاد فرصت های جدید فراتر از درک هر شرکتی با یکدیگر همکاری کنند: “ما همه مشتریان یکدیگر هستیم و با مشکلات مشترکی روبرو هستیم، پس چرا برای ایجاد چیزی بیشتر با هم کار نکنیم؟ ”

بازیکنان نامحدود نیز خود بازی را به چالش می کشند. زک کلاین، یکی از بنیانگذاران Vimeo، به یاد می آورد که این درس را به روش سخت آموخته است. او گفت: «در آیین کنونی یک استارت‌آپ، راه‌اندازی یک شرکت فقط برای فروختن آن در ازای انبوهی پول، ایده‌ای کاملاً منطقی برای موفقیت است. بعد از اینکه Vimeo شروع به کار کرد، کلاین و هم بنیانگذارانش دقیقاً همین کار را کردند و به ثروت رسیدند. اما امروز کلاین می گوید: «به محض اینکه شرکتم را فروختم و با خیال راحت روی زمین ایستادم، چیزی جز این نمی خواستم که دوباره آن بال ها را داشته باشم. من فقط می خواستم به پرواز ادامه دهم.»

افراد موفق

کلاین تصمیم گرفت تا به دنبال دیگرانی باشد که بازی را متفاوت انجام می دهند و با Yvon Chouinard، بنیانگذار برند خرده فروشی میلیارد دلاری پاتاگونیا مواجه شد. Chouinard، کوهنوردی که خود را «کیسه‌ی خاکی» توصیف می‌کند و شروع به فروش تجهیزات صخره‌نوردی از پشت ماشینش کرد، قوانین تجارت را با رفتار خوب با کارکنانش به چالش کشید و به مشتریان گفت به جای خرید بیشتر، محصولات خود را تعمیر کنند. اهدای 10 درصد سود یا 1 درصد از فروش، هرکدام که بیشتر باشد، با تغییرات مردمی و تلاش‌های زیاد. Chouinard رویکرد خود را در مانیفست الهام بخش خود به نام Let My People Go Surfing خلاصه کرد: “من در سنین جوانی آموختم که بهتر است بازی خود را اختراع کنید، در این صورت همیشه می توانید برنده باشید.

بازیکنان نامحدود آماده ریسک و کشف شگفتی های جدید هستند

بازیکنان نامحدود به خاطر ادامه بازی و برای کشف شگفتی های جدید بازی می کنند. مهمتر از همه، بازیکنان نامحدود برای ریسک آماده هستند. دیوید هورنیک، سرمایه‌گذار پیشرو در دره سیلیکون که در فهرست سرمایه‌گذاران برتر جهان قرار دارد، با نارساخوانی دست و پنجه نرم می‌کند. او می گوید: «از آنجایی که من نارساخوان هستم، همیشه بلاتکلیفی دارم. «دنیا آنطور که برای دیگران معنا دارد، معنا ندارد.» هورنیک هنگام تحصیل در دانشکده حقوق هاروارد یاد گرفت که این بازی را متفاوت انجام دهد. او با خنده به ما گفت: «رفتن به دانشکده حقوق به عنوان یک نارساخوان کار بسیار احمقانه ای بود. “اگر مجبور بودم همه چیز را بخوانم، مرده بودم.”

در عوض، او می‌گوید: “هدف من در سال اول این بود که بازی را بفهمم تا بتوانم آن را به روش خودم انجام دهم.” به عنوان مثال، او به جای اینکه با وادار کردن خود به خواندن امتحان کند، مقاله ای را بر اساس علاقه استاد به فیلسوف جان رالز نوشت. وقتی استاد امتحان را داد – مقاله ای در مورد رالز – هورنیک به سادگی مقاله از پیش نوشته شده خود را تحویل داد. من باید سیستم را درک کنم زیرا اگر مجبور باشم طبق قوانین شما بازی کنم، بازنده می شوم، اما اگر بتوانم طبق قوانینم بازی کنم، می توانم هر کاری انجام دهم.” هورنیک نمرات بالایی کسب کرد و سردبیر مجله حقوق هاروارد شد.

بازیکنان موفق

بازی‌های بی‌نهایت ممکن است برای خیلی‌ها مخاطره‌آمیز یا غیرمعمول به نظر برسد، اما مطالعه ۱۴ ساله کارن آرنولد بر روی دانشجویان به ما یادآوری می‌کند که «نمرات دانشگاهی مثل تاس انداختن است و موفقیت‌های بعدی زندگی را پیش‌بینی نمی‌کند». چرا؟ «مدرسه و دانشگاه قوانین بسیار روشنی دارد… اما زندگی اینطور نیست. زندگی آشفته است،». بنابراین نقش‌ها، قوانین و حتی بازی‌هایی را که بازی می‌کنید به چالش بکشید و یک زندگی پر از بازی های جدید و امکانات جدید ایجاد کنید…

برگرفته از کتاب «ریسک بالا: راهنمای یافتن امکان در ناشناخته ها» نوشته ناتان فور و سوزانا فور. حق چاپ 2022 شرکت انتشارات تجاری هاروارد.

برای اطلاع از آخرین کتب ، پادکست ، مقالات و… بارگزاری شده در هلو سایت و دانلود ، اینستاگرام هلو سایت را فالو کنید

برای دیدن مقالات و کتاب های بیشتر کلیک کنید

برای خواندن مقالات انگیزشی بیشتر کلیک کنید

کپی همراه با ذکر منبع بلامانع است. هلو سایت

هلو سایت وب‌سایت

یک نظر

  • Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday. Its always interesting to read articles from other authors and practice something from other sites.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.